Fotografia dziecięca

Fotografia dziecięca jest niepowtarzalna. Dzieci są szczere, nie udają, nie skrywają swoich emocji, wszystko to jest dla nich naturalne. Każda sesja powtarzana nawet z tymi samymi małymi modelami jest inna, jeden raz dzieci są otwarte i pełne uśmiechów, kolejnego dnia będą skryte i spokojne. Staram się uchwycić wszystkie emocje na fotografiach, co sprawia że warto do nich wracać.

Uwielbiam pracę z dziećmi i sama mam ich trojkę. Staram się utworzyć z nimi więź porozumienia, rozbawić, zachęcić do zabawy i współpracy, sprawić, aby moje studio opuszczały z uśmiechem na twarzy i patrząc na zdjęcia mówiły, że tam było fajnie. Czuję satysfakcję, kiedy rodzice są zadowoleni ze zdjęć i mówią, że wkrótce wrócą na kolejne sesje.

Fotografia dziecięca sprawdza się w wielu okazjach, zaczynając od urodzin gdzie chcemy zatrzymać w pamięci ten jedyny dzień, jak święta, ważne wydarzenia ale również bez okazji. Zdjęcia z sesji sprawdzają się przy umieszczeniu ich w rodzinnym albumie, wieszając na ścianie lub w prezencie dla Babci, Dziadzia lub innych bliskich.

W sesjach dziecięcych przewiduję również ujęcia rodzinne, wraz z rodzicami, rodzeństwem.

Przed sesją informuję proszę rodziców aby ze swojej strony zadbali o to, by dzieci były wypoczęte i po posiłku, co najbardziej ma wpływ na późniejszą współpracę z tymi najmłodszymi, bo jak to czerpać przyjemność z robienia zdjęć kiedy dziecko jest znudzone i z pustym brzuszkiem. Warto więc pomyśleć o tych szczegółach, które mogą mieć duży wpływ na zachowanie dziecka.

Wszystkie te rzeczy omawiam przed spotkaniem.